У Києві визнано незаконним рішення Київради «Про затвердження Порядку перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві»

04 сентября 2012

Окружним адміністративним судом міста Києва задоволено у повному обсязі позовні вимоги Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві та визнано дії Київської міської ради під час прийняття рішення «Про затвердження Порядку перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві» від 24.05.2012 № 587/7924 незаконними та такими, що виходять за межі її компетенції. На цьому ж засіданні визнано протиправним та скасовано рішення Київської міської ради від 24.05.2012 № 587/7924 «Про затвердження Порядку перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві».

Як прокоментував ситуацію начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві Сергій Кучер «Таке рішення Київради веде до дублювання та розпорошення функцій виконавчих органів тому що видача дозвільних документів на будівництво та прийняття в експлуатацію об’єктів покладено на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та її територіальні органи».

Сучасна містобудівна політика направлена на спрощення видачі документів. Вищеназване рішення Київради не тільки створює додатковий дозвільний документ (та додаткову комісію), а й суперечить декларативному принципу надання довільних документів. Іншими словами, якщо зараз громадянин може отримати безкоштовно протягом 5-10 днів дозвільні документи на початок виконання будівельних робіт та введення об’єкту в експлуатацію через дозвільний центр, то для введення в експлуатацію об’єкту будівництва за порядком, який пропонує міська влада, створюється районна комісія зі всіма наслідками. І якщо існуючий порядок виключає корупційну складову шляхом того, що інспекція не контактує з замовником, а приймає документи через дозвільний центр, то запропонований порядок веде до протилежного.

Наступний «мінус» запропонованого порядку – це відсутність контролю за об’єктами, які будуються і унеможливлення внесення їх до Державного реєстру, який веде Держархбудінспекція України. А це означає відсутність відповідальності за порушення у сфері містобудування. «Для Інспекції не існує поняття «перепланування». Якщо поточний ремонт ведеться з втручанням в несучі конструкції, то це називається – «реконструкція» і такі роботи повинні проводити професіонали, які несуть персональну відповідальність за свої дії. Своїм рішення Київрада порушила Конституцію України, шість законів України у тому числі Закон України «Про місто-герой Київ» та дві постанови Кабінету Міністрів» - наголосив Сергій Кучер.

С источника: http://agent.ua/